Tartsunk komposzt hetet! Íme az első infók
Arra gondoltam, hogy ezt a hetet a komposztálásnak szentelem itt a blogon, remélem, hogy sokatokat érdekel és elnyeri a tetszéseteket!
A napokban összetalálkoztam az egyik szomszédunkkal, amikor épp az üres kis komposzt edényemmel haladtam felfele a lépcsőn. Néhány perc beszélgetés után rákérdezett, hogy mit szoktam tárolni benne, és hova teszem/vittem a tartalmat. Ekkor döbbentem rá, hogy nem is tudja: a háznak van egy saját kerti komposztládája.
Innen jött az ötlet, hogy lehet sokan nem is tudják, hogy a közös kertben vagy akár a szomszéd utcában van komposztálási lehetőség. Továbbmenve pedig lehet sokan hallottak már a dologról, de sosem mélyedtek el a témában, így nem igazán tudják miért jó, milyen lehetőségek vannak, és ha kevesebb az idő/energia, hogyan lehet a legegyszerűbben komposztálni.
Már most leszögezem, hogy sajnos nem vagyok komposzt-expert, de igyekszem én is a mindennapokban, és sokat olvasok a témában.
Hát akkor kezdjük az alapoknál!
Mire jó a komposztálás?
- csökkentheted a háztartási hulladékod mennyiségét
- ezzel is lépést teszel a zöld életmód felé – nem is kicsit!
- visszajut a tápanyag a földbe, ezzel termékenyebbé válik
- nem kell elégetni a termelt hulladékot, tehát nem szennyezed a környezeted (a szemetesbe dobott elemeket is elégetik...)
- a végtermék (humusz) pedig táptalaja lehet bármilyen növénynek, akár a szoba- és balkonvirágoknak is!
- a humuszban gazdag talaj könnyebben elnyeli a CO2-őt, így csökkenti a klímaváltozás hatásait
Mit érintünk még a témában?
- Mit komposztálhatsz és mi az, ami nem kerülhet vissza a körforgásba, illetve miért?
- Milyen komposztálási lehetőségek vannak?
Olvasd el majd ezeket is!😇