Kagylók helyett műanyagban laknak a polipok
Számos képet és videót láthattunk már arról, hogy mennyire szennyezettek a Föld vizei. Szerintem szinte mindenkinek ismerős az a kép, amikor egy kis csikóhal egy műanyag fülpácikával úszik. Sajnos egyre nagyobb a gond. Hiába a jó néhány óceánmentő akció, sajnos sokan még mindig nem tettek le a szemetelésről – és itt nem csak magánszemélyekről, de nagyobb cégekről is szó van. Egészen odáig jutottunk, hogy a kis polipok és egyéb lábasfejűek kagyló helyett inkább egy-egy műanyagot választanak maguknak otthonként, és abban bújnak el a rájuk leselkedő veszélyek elől.
De miért is teszik ezt?
Többek között a különböző szuvenírtárgyak miatt sajnos egyre kevesebb kagyló található a vizekben, így a kis nyolclábúaknak alternatív megoldást kellett találniuk.
Mára huszonnégy (!!!) lábasfejű fajt tudnak beazonosítani, akik emberi szemét között élnek. A brazil Rio Grande Egyetem tengerbiológusai pedig azt is megfigyelték, hogy ha választhatnak szemét és szemét között, akkor az üveget részesítik előnyben.
Sajnos ez szörnyű hatással van az élővilágra, hiszen a mikroműanyag megfertőzi őket is, a vegyi anyagokról és a nehézfémekről meg ne is beszéljünk... Sajnos olyan felvétel is van már, amikor egy állat egy akkumulátorhoz tapad, ami ugye a sav mellett további toxikus anyagokat is tartalmaz, így veszélyes hulladék.
Ha tudod, legalább Te csökkentsd a műanyaghasználatod, és figyelj a környezetedre szemétügyileg. Gyűjts szelektíven és próbáljuk meg apró lépésekkel jobbá tenni a bolygót.☺️