Bejelentkezés \ Regisztráció
Időpontfoglalás

#MINDENTBELE

#MINDENTBELE

CV ötletek, mindenkinek


Hogyan töltsd ki az önéletrajzod, hogy mielőbb megtaláld az álommelód? Mutatjuk!

Iskolák és egyéb tanulmányok
Az önéletrajz első szakaszában az iskoláidat tudod felsorolni (középiskola, egyetem, egyéb). Az általános iskolai éveket nem szükséges kifejtened, viszont a középiskola már annál fontosabb. Főleg akkor, ha ezen évek alatt szakmai tudást (informatika, emelt nyelvi képzés, biosz stb.), esetleg valamilyen szakmát sajátítottál el. Végzettség alatt értendő az érettségi/technikum – ezek közül írd be azt, amit elértél.
A legnagyobb hangsúlyt a felsőoktatási tanulmányaid részletezésére fordítsd:
  • válaszd ki az iskolád és karod nevét (ha nem találnád a listában, kattints az Egyébre, és be tudod írni)
  • a végzettséghez írd be, milyen szakra jársz, mi a specializációd (ha van) és a tanulmány szintjét (FOSZ, BProf, Bsc., Msc. stb.)
  • illetve töltsd ki a kezdés és a végzés éve rubrikát (ha még nem végeztél az adott szakon, akkor írd be, hogy várhatóan mikor fogsz)
Ezekkel az információkkal pontos képet adhatsz leendő munkaadódnak arról, milyen alapokkal indulsz a munka világába.
 
Nyelvismeret
Itt minden idegennyelvvel kapcsolatos tudásod feltüntetheted. Sőt, kérünk is rá, hiszen minél többet tudsz, annál jobb!
Mi nem a nyelvvizsgára vagyunk kíváncsiak, hanem a tényleges tudásod szintjére – ezért arra kérünk, őszintén töltsd ki a rubrikákat. Természetesen lehetőséged van bejelölni, ha nyelvvizsgával rendelkezel/nem rendelkezel az adott nyelvből, de nem ez a legfontosabb.

Szakmai- és munkatapasztalat
Ez a szakasz eddigi munkatapasztalataid kifejtésére szolgál legyen az szakmai, vagy bármi egyéb. Lehet szó gyakornoki vagy fizetett diákmunkáról, főállású pozícióról, önkéntességről vagy családi vállalkozásról. A cég neve, a pozíció megnevezése, illetve a kezdés és a befejezés dátuma mellett a leírást se felejtsd el, ahol kifejtheted az adott pozícióban végzett feladataidat.
Amennyiben úgy érzed, hogy nincs releváns szakmai munkatapasztalatod, akkor is érdemes kitöltened ezt a részt bármit is dolgoztál, hiszen leendő munkaadód látni fogja, hogy mozogtál már a munka világában.
 
A következő szekcióban számos témát találsz (programozási nyelvek, webfejlesztés, grafikai alkalmazások stb.), ezek közül ki tudod választani, hogy az egyes technológiák milyen szinten vannak meg tudástáradban. Természetesen többet is jelölhetsz, ezzel is színesítve CV-det.
 
Referenciák
Ide bármit feltölthetsz, ami szerinted hozzáadott szakmai tudásodhoz. Lehet ez iskolai/országos verseny, órai munka vagy akár TDK-anyag. A lényeg, hogy a saját produktumod legyen és mutassa szakmai hozzáértésed.
Ha még nincs ilyened, ne aggódj! Idővel lesz, és folyamatosan kiegészítheted a listát!
 
Személyes érdeklődés
Fejtsd ki érdeklődési köreidet annak érdekében, hogy átfogóbb képet kaphassunk rólad. Megoszthatsz minden olyan tevékenységet, amelyre hobbiként tekintesz, amely az érdeklődési körödhöz tartozik, vagy amit szívesen csinálsz szabadidődben.