Bejelentkezés \ Regisztráció
Időpontfoglalás

#MINDENTBELE

#MINDENTBELE

Adj esélyt a lencsének + recept



Utáltam. A lencsét. Nagyon! Aztán nagycsoportban azt mondta az óvónéni, hogy ha eszem, szép leszek. Naná, hogy azonnal rácuppantam a szerre! És szépen meg is szerettem. OK, ha nem is szépít, mégis tényleg tök jó dolog a lencse – írom, miért, és adok hozzá egy jó kis lilahagymás receptet is.
 
A babona szerint, ha újév napján lencsét eszel, sok pénzed lesz. Ebben kb. annyi lehet az igazság, amennyire széppé tesz a lencse, ennek ellenére tényleg érdemes fogyasztani, szuper egészséges! Gazdag fehérje- és rostforrás, így segíti az emésztést. Vitaminban is bővelkedik: A, többféle B, cink, folsav, foszfor, kalcium, kálum, magnézium és még vas is található benne! Nagy a kalóriatartalma, laktat, és szintén magas a szénhidráttartalma is, de ettől nem kell megijedni, mert ez lassan felszívódó szénhidrát, ami ugye jó (diétába is befér).
 
Mit tud még? Jó a szívnek, érrendszernek, vérnyomásnak, vércukorszintnek, májnak, szemnek. Nyugtat, de segít a sebgyógyulásban, sőt akár a hajnövekedésben is. Pasiknak jó hír, hogy termékenységfokozó 😉
 
Készíthető belőle leves (még gulyás is!), főzelék, fasírt és saláta – ez utóbbira mutatok egy gyors (kb. 40 perces) receptet, amit anno a Nosaltyról lestem. A hagyma miatt nem annyira ajánlott randi előttre, de randi során együtt akár fogyaszthattok is belőle. Arra figyelj, hogy evés előtt pár óra a hűtőben jót tesz neki (mármint a lencsesalátának).
 
LILAHAGYMÁS LENCSESALÁTA
(4 személyre – elég nagy adag, nyugodtan felezd meg, ha annyit elegendőnek találsz)
 
Hozzávalók: 30 dkg lencse, 1 fej lilahagyma, 2 gerezd fokhagyma, 350 g tejföl, 1 ek mustár, 1 ek almaecet (lehet sima is, ha csak ezért vennél…), 6 ek majonéz, 5 dkg császárszalonna (helyettesíthető virslivel vagy tojással is, de el is hagyható) + fűszerek érzés szerint: só, bors, babérlevél, szegfűszeg, szegfűbors – nyilván, ha ezek közül valami kimarad, attól még teljesen élvezhető lesz a cucc 😉
 
Elkészítés: Mosd át a lencsét és tedd fel főni (lepje el a víz). Az első forrás után öntsd le a levet, és tedd fel újra, tiszta vízzel. Ezzel gondoskodsz arról, hogy kevésbé fújjon fel a kaja. Ekkor már fűszerezhetsz: jöhet só, a babérlevél, a szegfűbors és szegfűszeg. Hagyd, hadd puhuljon az a lencse, közben gondoskodj az öntetről! Majonéz, tejföl, mustár, ecet, fokhagyma, só, bors – mehet egy nagy tálba, összekeverve. Kutyuljuk aztán bele az apróra vágott lilahagymát és császárszalonnát. Ha megfőtt a lencsénk, szűrjük le, és már önthető is bele az öntetes tálba. Mehet a hűtőbe, összeérnek szépen az ízek, és teljesen finom lesz!